breussova masáž
 

Ceník masáže

Zaměření masáže Doba - min. Cena - Kč
Jemná masáž páteře, vyživující meziobratlové ploténky cca 30′ 250,-

Breussova masáž

Jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.

Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se olej. Jedná se o za studena vylisovaný olivový olej s třezalkou. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.
Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.

Nezanedbatelná je automatická masáž akupresurních bodů, především na meridiánu močových cest.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat.

Účinky masáže:

  • úleva od bolesti zad
  • regenerace meziobratlových plotének
  • zlepšení prokrvení obratlů
  • rozproudění tělesné energie
  • pomáhá uvolnit namožené svaly v oblasti páteře

Ve spojení s Breussovou masáží téměř vždy narazíte i na pojem Dornova terapie nebo Dornova metoda. Ve většině případů se provádějí společně. Breussova masáž se nejčastěji využívá na konci Dornovy terapie, nebo chcete-li, Dornova terapie je přípravou na Breussovu masáž.