reflexologie nohy
 

Ceník masáže

Zaměření masáže Doba - min. Cena - Kč
Reflexologie nohy cca 45′ 350,-

Na masáže i pedikúru můžete využít DÁRKOVÝCH POUKAZŮ

Reflexologie nohy

Reflexní terapie je doplňkovou terapií, která aplikuje tlak na nohy a tím léčí řadu zdravotních potíží. Navozuje duševní pohodu a optimální zdraví.

Nohy jsou považovány za zrcadlo těla a tlak na přesná místa (reflexní body) podporuje léčbu jim odpovídajících částí těla. Je vhodná ke zmírnění dlouhotrvajících i náhle vzniklých potíží a také jako podpůrná a doplňková metoda ortodoxní léčby nebo jako první pomoc.

Na chodidlech se vyskytuje mnoho reflexních bodů a jejich tlaková stimulace uvolňuje energetické dráhy, které propojují chodidla se všemi tělesnými orgány lidského těla. Reflexní masáž nohou od chodidel po kolena se zaměří speciálně na plošky chodidel, jejichž prostřednictvím lze pozitivně ovlivňovat správné funkce těla.
Tato procedura začíná krátkou koupelí nohou a poté příjemnou masáží. Pomáhá navodit stav hlubokého uvolnění, odstraňuje bolesti, zmírňuje křeče, otoky.

Všechny části těla propojuje energie, která proudí tělem. Ve stavu nemoci nebo nepohody se tyto blokují. Působením na tyto kanály na nohou se opět odblokují a umožní energii volně proudit.

Některé základní problémy, které reflexní terapie řeší:

  • snižuje stres, přináší úlevu od úzkostí, které se vztahují k jiným zdravotním problémům
  • reflexologie může přinést úlevu od bolestí hlavy a snížit potřebu léků zmírňujících bolest
  • dokáže přinášet úlevu při léčbě chronických bederních bolestí
  • reflexologická léčba může pomoci zvládnout motorické nebo senzorické symptomy roztroušené sklerózy

Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale také pro odbourání stresu. Někdy je výrazný efekt vidět nebo cítit již na poprvé, jindy je to až po několika ošetřeních.

Reflexologie neboli reflexní masáž aktivuje léčebné a rehabilitační procesy v těle.